szwecja  

BLOG

Szwecja to mój drugi dom. Bywam w niej bardzo często i wciąż odkrywam coś nowego
i interesującego. Język szwedzki to moja pasja, którą ku mojej wielkiej radości wykorzystuję w życiu zawodowym. Na moim blogu otworzę ci drzwi do Szwecji.

Pokażę ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Zaproponuję, jakie książki warto przeczytać, by poszerzyć swoją wiedzę na temat Szwecji. Opiszę szwedzkie fenomeny, które dla Polaków nie zawsze są zrozumiałe. Pokażę ciekawostki i pułapki językowe, które dla uczących się języka szwedzkiego stanowią nie lada wyzwanie. 
Przedstawię, w jaki sposób można wzbogacić i urozmaicić swoją naukę języka szwedzkiego. Podpowiem, jak i gdzie można znaleźć namiastkę Szwecji i szwedzkiej atmosfery w Polsce.

Mam nadzieję, że mój blog będzie dla ciebie inspiracją do odkrywania Szwecji oraz zachętą do nauki pięknego języka szwedzkiego.

Polemika wyborcza w Szwecji

Przedstawiam moją najnowszą publikację pt. „Polemika wyborcza w Szwecji”, dotyczącą języka polityki w Szwecji. Jest to zaktualizowana i przeredagowana rozprawa doktorska, którą obroniłam na UAM w Poznaniu w 2008 r. Publikacja może zainteresować skandynawistów, politologów i tłumaczy języka szwedzkiego, ale także miłośników języka szwedzkiego, którzy pragną rozwijać swoje horyzonty.

Czytaj więcej: Polemika wyborcza w Szwecji

No to zaczynamy!

Rok 2018

Rok 2018 jest dla mnie szczególny, gdyż przypadają w nim dwie ważne dla mnie rocznice. W październiku minie 15 lat odkąd zaczęłam pracować jako nauczyciel i wykładowca języka szwedzkiego. Zaś w listopadzie minie 10 lat od mojej obrony pracy doktorskiej z dziedziny językoznawstwa szwedzkiego. Od tego czasu zgromadziłam wiele doświadczeń w nauczaniu języka szwedzkiego na różnych poziomach zaawansowania. Dowiedziałam się, jakie błędy językowe popełniają najczęściej Polacy uczący się języka szwedzkiego. Uświadomiłam sobie, które momenty gramatyczne są najtrudniejsze i nad czym trzeba szczególnie popracować. Zauważyłam, że błędy się powtarzają i że większość kursantów ma problem z tymi samymi zagadnieniami. Jakie to są błędy? Jakie słowa szczególnie mylą się uczącym się szwedzkiego? Na co warto zwracać uwagę przy nauce szwedzkiego? O tym przeczytasz na moim blogu.

Czytaj więcej: No to zaczynamy!

Swedis - dr Agata Wicenciak-Szulc

Nauczyciel języka szwedzkiego Poznań
Tłumacz języka szwedzkiego Poznań

Telefon

Zadzwoń do nas:
+48 668 477 319

Email

swedis@swedis.pl
agata.szulc@swedis.pl

2018 © Swedis. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl

Slider