szwecja  

O MNIE

Moja przygoda z językiem szwedzkim rozpoczęła się podczas studiów etnolingwistycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie język szwedzki był moim językiem specjalizacyjnym. Uczyłam się go pod okiem m.in. prof. Genowefy Sadalskiej, badaczki języka szwedzkiego i wieloletniego pracownika naukowego na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Przełomem było dla mnie stypendium naukowe, jakie otrzymałam od Instytutu Szwedzkiego w Sztokholmie i półroczne studia na Uniwersytecie Ludowym w Jönköping. To tam zaczęłam myśleć w języku szwedzkim. To tam pokochałam Szwecję i język szwedzki. Od tamtej pory nieustannie rozwijałam i podwyższałam swoje kwalifikacje w języku szwedzkim. Pod kierunkiem prof. Zdzisława Wawrzyniaka, naukowca i tłumacza literatury szwedzkiej, napisałam i obroniłam rozprawę doktorską z zakresu językoznawstwa szwedzkiego i języka polityki w Szwecji.

Odbyłam studia podyplomowe w dziedzinie dydaktyki języka szwedzkiego na Uniwersytecie w Sztokholmie.

Miałam przyjemność prowadzić wykłady z Historii Literatury Szwedzkiej oraz Wiedzy o Szwecji na wyższej uczelni w Poznaniu. Prowadziłam ćwiczenia ze studentami w ramach praktycznej nauki języka szwedzkiego (komunikacji i gramatyki praktycznej). Brałam udział w letnich kursach dla nauczycieli języka szwedzkiego, przeprowadzanych w Szwecji.

Zdobyłam uprawnienia egzaminatora Swedex i jako pierwsza osoba w Polsce przeprowadziłam egzamin Swedex w Poznaniu. Od tamtej pory przeegzaminowałam wiele osób, które pragnęły zdobyć międzynarodowy certyfikat Swedex, potwierdzający znajomość języka szwedzkiego.

Założyłam szkołę języka szwedzkiego Swedis, dzięki której umożliwiam naukę języka szwedzkiego na różnych poziomach zaawansowania.

 

o mnie2

dr Agata Wicenciak-Szulc

• nauczyciel, wykładowca, tłumacz języka szwedzkiego
• doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa szwedzkiego
• absolwentka Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu
• absolwentka Uniwersytetu w Sztokholmie
• stypendystka Instytutu Szwedzkiego w Sztokholmie
• egzaminator Swedex
• założycielka szkoły języka szwedzkiego Swedis

 

 

 

Swedis - dr Agata Wicenciak-Szulc

Nauczyciel języka szwedzkiego Poznań
Tłumacz języka szwedzkiego Poznań

Telefon

Zadzwoń do nas:
+48 668 477 319

Email

swedis@swedis.pl
agata.szulc@swedis.pl

2018 © Swedis. Wszelkie prawa zastrzeżone. Realizacja: perfekcyjneStrony.pl

Slider